ΑΟΚ-Ν.Χιλή: 2-0 ... Κέρδισε με γκολ από τα αποδυτήρια

Επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και τη νίκη ο ΑΟΚ κόντρα στη Ν.Χιλή, μετά την ήττα που υπέστη από τον Ορφέα Ξάνθης. Αυτή την φορά οι παίκτες του Ν.Καραμπιμπέρη μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, δείχνοντας από το σφύριγμα της έναρξης του αγώνα πόσο πολύ ήθελαν τη νίκη τόσο για βαθμολογικούς όσο και για ψυχολογικούς λόγους. Το πρώτο γκολ για την ομάδα μας ήρθε μόλις στο δεύτερο λεπτό,  όταν ο Παυλής έβγαλε μόνο του τον Παπαδόπουλο σε τετ-α-τετ και αυτός έστειλε με έξυπνο πλασέ την μπάλα στα δίχτυα του Τσικοβάνι. Η συνέχεια ήταν ανάλογη για τον ΑΟΚ που είχε την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας, πιέζοντας ψηλά τον αντίπαλο του και κλείνοντας τους διαδρόμους προς την εστία του Αποστολίδη που δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου. Στο δεύτερο ημίχρονο, η κατάσταση βελτιώθηκε ακόμα περισσότερο με την Καβάλα να φτάνει πολύ κοντά στο γκολ  τόσο στο 50ο λεπτό με τον Καζαντζίδη όσο και στο 67ο λεπτό με τον Παυλή (οριζόντιο δοκάρι) αλλά τελικά το 2-0 ήρθε στις καθυστερήσεις όταν ο Παππάς από τα αριστερά με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του πορτιέρο των φιλοξενουμένων.
A.O. Καβάλα:Αποστολίδης, Ρεβυθόπουλος, Προβατίδης, Κάργας, Σεφερίδης, Αϊβάζης, Παπαδόπουλος (89' Παππάς), Καζαντζίδης (65' Ελευθεριάδης), Μαυροβασίλης, Βλάχος, Παυλής (84΄ Ουζούνογλου)
Νέα Χιλή:Τσικοβάνι, Λίτσιος (87'Τσάτσα), Μπάτζιος, Γεωργαντζόπουλος, Τσαπάνης, Παπαγεωργίου, Ζάκκας , Ναθαναηλίδης, Καπανίκας, Φλώρος, Ελλενίδης