Εύμοιρο-ΑΟΚ:0-4... Άνετη νίκη με 4 γκολ σε 37 λεπτά

eymoiro-aok1Εύκολο απόγευμα είχε ο ΑΟΚ με αντίπαλο την ομάδα του Εύμοιρου Ξάνθης, την οποία φιλοδώρησε με 4 γκολ παρουσία περίπου 300 Καβαλιωτών που μετέτρεψαν σε έδρα το γήπεδο της Γενησέας. Το παιχνίδι που έγινε σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο δεν είχε να επιδείξει κάτι ιδιαίτερο από πλευράς θεάματος στο πρώτο μέρος, όπου η ομάδα μας είχε μεν την πλήρη υπεροχή με τον Αποστολίδη να περνάει πολύ εύκολο απόγευμα αλλά από την άλλη δυσκολευόταν να φτάσει με αξιώσεις μέσα στην μεγάλη περιοχή. Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξε και η αποβολή του Γιαννίδη στο 38', ενώ το πρώτο γκολ ήρθε στο 53ο λεπτό μετά από ανατροπή του εξαιρετικού Καζαντζίδη και εύστοχο πέναλτι του Παπαδόπουλου. Το 0-2 έγινε στο 62ο λεπτό, όταν και πάλι ο Καζαντζίδης από τα δεξιά έβγαλε τη σέντρα και ο Τζομιάδης στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δεκατρία λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Παυλή να σκοράρει όταν πήρε την μπάλα λίγο έξω από την μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Στέλιου ενώ το 0-4 έγραψε ο Θεοδωρίδης στο 88' που μετά από ωραία ατομική ενέργεια πλάσαρε τον πορτιέρο των γηπεδούχων.
Εύμοιρο: Στέλιου, Αθανασούλιας, Μωυσίδης, Αδαμάκης, Τζομιάδης, Γιαννίδης, Κάτσης, Ευθυμιάδης ( 79'Μιχαηλίδης), Βασιλειάδης, Μικελάντζε ( 72' Ταχτσίδης), Γκαγκαΐδης.
AO Καβάλα: Αποστολίδης, Ρεβυθόπουλος, Προβατίδης, Κάργας ( 64'Σάσσος), Ελευθεριάδης, Γαβριηλίδης (66' Αϊβάζης), Παπαδόπουλος, Μαυροβασίλης, Καζαντζίδης, Ουζούνογλου ( 46' Ουζούνογλου), Παυλής.